O Festiwalu

Programowanie przestało być umiejętnością zastrzeżoną wyłącznie dla profesjonalnych programistów, a staje się trzecim językiem, obok języka ojczystego i języka obcego, który należy znać, by aktywnie uczestniczyć w społeczeństwie informacyjnym.

Jesteśmy przekonani, że warto upowszechniać pasję do programowania i wierzymy w potencjał młodych koderów. Małopolski Festiwal Programowania “Małopolska koduje” obejmuje swoim działaniem organizacje pozarządowe, biznes, firmy, w tym podmioty gospodarcze realizujące zajęcia z nauczania programowania, uczelnie, szkoły, biblioteki i domy kultury, którym udostępniamy szeroką płaszczyznę promocji swoich działań, a poprzez dni otwarte oraz konkursy Festiwal „Małopolska koduje” trafia do małopolskich uczniów, rodziców i nauczycieli.

Tegoroczna edycja Festiwalu odbędzie się pod hasłem: “Małopolska Innego Wymiaru”, ponieważ w tym roku w sposób szczególny chcemy promować technologię VR w edukacji, pokazując jednocześnie, że jest to obszar dla kooperacji świata edukacji, nauki oraz biznesu. Dlatego w ramach tegorocznego Festiwalu, poza integracją wydarzeń o charakterze warsztatów, pokazów, zajęć otwartych z programowania tworzących Mapę Inicjatyw oraz konkursów programistycznych dla dzieci i młodzieży, chcemy we współpracy z krakowskimi uczelniami i sektorem kreatywnym promującym technologię VR zorganizować pierwszą w Małopolsce konferencję pokazujące możliwości wykorzystania VR w edukacji.

Za nami już:

0
minut programowania

Co, gdzie, kiedy?

Małopolski Festiwal Programowania “Małopolska koduje” w tym roku trwa od 21 maja do 12 czerwca 2018 r. W tym czasie przewidziane są zajęcia otwarte podmiotów działających w obszarze programowania i nauczania programowania z terenu Małopolski. W ramach organizowanych spotkań odbędą się także wykłady promujące programowanie jako kompetencję przyszłości, spotkania z programistami, pokazy Virtual Reality i druku 3D. Działania te zbudują Mapę Inicjatyw, czyli mapę wydarzeń i miejsc oferujących zajęcia otwarte, która będzie prezentowana na naszej stronie.

Konkurs

Dla uczniów małopolskich szkół przygotowaliśmy konkurs programistyczny „Podróż w inny wymiar”. Celem konkursu jest rozwijanie zainteresowań informatycznych wśród uczniów małopolskich szkół, rozwijanie ich kreatywności i umiejętności logicznego myślenia. Pytania konkursowe opracowują specjaliści z Polskiego Towarzystwa Informatycznego, co gwarantuje wysoki poziom konkursu i ciekawe zadania. Zapraszamy uczniów do udziału w konkursie – na najlepszych czekają atrakcyjne nagrody!

Konferencja Przyszłość w nowym wymiarze

Pierwsza konferencja w Polsce prezentująca możliwość wykorzystania technologii VR/AR w edukacji, biznesie i nauce. W konferencji wezmą udział pracownicy naukowi, przedstawiciele organizacji pozarządowych i samorządu oraz firmy z sektora kreatywnego eksplorujące temat wirtualnej rzeczywistości.

Patronaty i Partnerzy

Partner

Małopolska

Realizacja

Fundacja Szkoła Medialna

Patroni

MICE

.

PTI

Patroni medialni

Radio Kraków

Partnerzy

Motorola
NEC
HeadTrip
Akademia Kodera
WBP w Krakowie
Biblioteka Pedagogiczna
WSEiI
Szkoła Programowania
Uniwersytet Rolniczy
Planeta robotów
3DBOT
Galaktyka
SP 33
SP da Vinci